Koncentrator tlenu

Koncentrator tlenu firmy Antar

Niedotlenienie organizmu stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia i życia każdej osoby. Dlatego też zachęcamy, aby pacjenci zmagający się z tego rodzaju problemem skorzystali z oferty naszej wypożyczalni zajmującej się wynajmem koncentratorów tlenu w Warszawie. Takie rozwiązanie jest znacznie tańsze niż samodzielny zakup nowego sprzętu (cena nawet używanej maszyny wynosi kilka tysięcy złotych), tym bardziej, gdy chory potrzebuje jej wyłącznie na określony czas.

Nowoczesne urządzenia są proste i ciche w obsłudze. Do każdego produktu dołączana jest również instrukcja obsługi. Nasza wypożyczalnia działająca w Warszawie oferuje koncentrator tlenu marki Antar, który umożliwia przeprowadzenie tlenoterapii oraz nebulizacji zarówno w placówkach medycznych (m.in. szpitalach, domach opieki czy hospicjach), jak i warunkach domowych.

Proponowany model, który jest dostępny w niskiej cenie dostarcza wysokiego stężenia tlenu do organizmu poprzez oczyszczenie pobranego powietrza z azotu. Koncentrator na wynajem z warszawskiej wypożyczalni jest niewielkich rozmiarów, waży 22 kilogramy oraz zapewnia cichą i co ważne ciągłą pracę.

Przy jakich schorzeniach zalecane jest stosowanie koncentratora tlenu na wynajem?

Każdorazowa decyzja o wynajmie koncentratorów tlenu powinna zostać skonsultowana z lekarzem prowadzącym lub pulmonologiem. Samodzielne wypożyczenie i stosowanie sprzętu może być wręcz niebezpieczne, ponieważ to właśnie medyk znający historię choroby pacjenta jest w stanie dopasować indywidualnie czas tlenoterapii oraz ilość podawanego tlenu. Najczęściej maszyna, którą można znaleźć w warszawskiej wypożyczalni w atrakcyjnej cenie jest zalecana przy następujących chorobach i dolegliwościach:

 • nadciśnienie płucne,
 • zatorowość płucna,
 • niewydolność krążenia,
 • sercowe bóle w klatce piersiowej,
 • astma oskrzelowa,
 • włóknienie płuc,
 • dysplazja oskrzelowa lub płucna,
 • mukowiscydoza,
 • włóknienie płuc,
 • choroby nowotworowe,
 • przewlekłe duszności oraz płytki oddech,
 • przewlekła obturacyjna choroba płuc (POCHP).

Jak poprawnie używać koncentratora?

Obsługa proponowanego przez nas koncentratora na wynajem jest dosyć prosta, wręcz intuicyjna. Jak już wspomnieliśmy wcześniej, nasza wypożyczalnia udostępnia nowy sprzęt w niskiej cenie wraz ze szczegółową instrukcją. Urządzenie na wynajem firmy Antar działa przez 24 godziny, jednak optymalny czas trwania tlenoterapii wynosi około 15 godzin. Oczywiście szczegółowe zalecenia dotyczące parametrów ustawianych na urządzeniu są wydawane wyłącznie przez lekarza. Pacjenci powinni ściśle się do nich stosować. Maszyna po włączeniu działa w pełni samodzielnie, transportując oczyszczony tlen do organizmu chorego poprzez specjalną maseczkę zakładaną na twarz lub cewnik donosowy. Należy podkreślić, że nasz sprzęt na wynajem w atrakcyjnej cenie jest znacznie bezpieczniejszy w stosowaniu w porównaniu do butli tlenowych, w przypadku których istnieje ryzyko wybuchu. Warto pamiętać o użyciu wody destylowanej do nawilżacza oraz jej regularnej wymianie (minimum raz w tygodniu).

Jak długo stosować sprzęt z wypożyczalni?

Okres trwania tlenoterapii zależy w dużej mierze od rodzaju i stopnia choroby, z którą zmaga się pacjent. W większości przypadków jest to od 12 do 15 godzin na dobę, chociaż przy niektórych poważnych schorzeniach, konieczne może okazać się podawanie tlenu nawet całodobowo. Tutaj również najważniejsze są zalecenia lekarza. Poza wcześniej wymienionymi chorobami kardiologicznymi czy układu oddechowego tlenoterapia przy użyciu koncentratora z naszej wypożyczalni może być stosowana także doraźnie w formie rehabilitacji po przebytych zabiegach i w celu poprawy jakości życia. Mowa głównie o takich przypadkach jak:

 • alergia,
 • zaburzenia psychiczne (m.in. depresja),
 • bóle menstruacyjne,
 • chroniczne zmęczenie i bezsenność,
 • migreny.

Jaka jest cena wynajmu koncentratora tlenu?

Warto wiedzieć, że cena nowoczesnego sprzętu do tlenoterapii waha się od kilku do nawet kilkunastu tysięcy złotych. To całkiem sporo, szczególnie gdy gaz ma być podawany jedynie sporadycznie lub przez krótki czas, właśnie dlatego większość osób decyduje się na wynajem koncentratora tlenu. Cena w naszej wypożyczalni wynosi 150 złotych za jeden miesiąc użytkowania urządzenia. Firma dostarcza zamówiony model w dowolne miejsce w obrębie Warszawy. Pracownicy wypożyczalni odpowiedzą na wszelkie dodatkowe pytania oraz pomogą w uruchomieniu sprzętu. Ze względu na przystępną cenę za wynajem wiele osób decyduje się na współpracę z naszą marką w celu przetestowania koncentratora, zanim podejmą decyzję o kupnie własnego urządzenia (w sytuacji, gdy konieczna jest stała tlenoterapia).

 

Koszty wypożyczenia sprzętu rehabilitacyjnego

 
Sprzęt rehabilitacyjny
Kaucja zwrotna
Opłata za tydzień
Opłata za miesiąc
Sprzęt rehabilitacyjny
Koncentrator tlenu
 
Kaucja zwrotna
300 zł
 
Opłata za tydzień
 
Opłata za miesiąc
150 zł
 

 

Koszty transportu

 
Dowóz sprzętu
Koszt
Dowóz sprzętu
Transport plus wniesienie i montaż na terenie Pruszkowa
 
Koszt
50 zł
 
Dowóz sprzętu
Transport plus wniesienie i montaż poza Pruszkowem w powiecie pruszkowskim
 
Koszt
80 zł
 
Dowóz sprzętu
Transport plus wniesienie i montaż poza powiatem
 
Koszt
100 zł
 
Dowóz sprzętu
Pozostałe lokalizacja do indywidualnego ustalenia
 
Koszt
 
 

 

Coś nietypowego?

Masz niestandardowe pytanie? Na naszej stronie nie znalazłeś sprzętu, którego potrzebujesz? Zadzwoń do nas! Postaramy się pomóc!

 

Zadzwoń aby wypożyczyć sprzęt: tel.: 533 300 727

Nasz fizjoterapeuta pomoże Ci w wyborze sprzętu!