Na co zwrócić uwagę przed wynajmem wózka inwalidzkiego?

Wózek inwalidzki EKON 220

Na co zwrócić uwagę przed wynajmem wózka inwalidzkiego?

Sprzęt rehabilitacyjny, jakim jest wózek inwalidzki, przydaje się zarówno przy poważnych urazach kończyn dolnych oraz kręgosłupa, jak i w sytuacjach odniesienia kontuzji czy po przebytych zabiegach. Podczas powrotu do sprawności większość osób chce być nadal w pełni samodzielna, dlatego właśnie wynajem takiego sprzętu może pomóc im w codziennym funkcjonowaniu. Czym kierować się podczas wyboru wózka inwalidzkiego? Jaki model wypożyczyć? Sprawdź nasz krótki poradnik, który pomoże w podjęciu decyzji. Zachęcamy również do kontaktu z nami, aby poznać ofertę dotyczącą wynajmu sprzętu rehabilitacyjnego.

Co warto sprawdzić przed wypożyczeniem wózka?

Ogromne znaczenie ma miejsce, z którego decydujemy się wynająć sprzęt dla siebie lub bliskich. Nasza wypożyczalnia działa na rynku od lat i proponuje wyłącznie wysokiej jakości urządzenia, które posiadają wymagane atesty oraz przeszły różne testy wytrzymałości. Zapewniamy doradztwo fizjoterapeutów oraz dostawę wraz z montażem zarezerwowanych sprzętów (w obrębie całej Warszawy i okolic). Umożliwiamy również samodzielny odbiór wózka z naszego magazynu w Prudniku, gdzie klienci mogą sprawdzić stan wynajmowanego przedmiotu.

Na co zwrócić szczególną uwagę podczas wizyty w wypożyczalni? Osoby poszukujące wózka dla bliskich powinny ocenić stan techniczny i wizualny sprzętu, a także przetestować wybrany model pod względem komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Wózek powinien być łatwy w prowadzeniu oraz szybki w składaniu. Koniecznie powinien posiadać też hamulce. Jeśli firma nie umożliwia przeprowadzenia jazdy próbnej lub klient zamawia sprzęt wraz z dostawą, wtedy warto dowiedzieć się, czy istnieje opcja ewentualnej wymiany na inny model. Kolejna istotna kwestia to sprawdzenie, czy wypożyczalnia prowadzi serwis wynajętych urządzeń.

Jaki model wózka inwalidzkiego wybrać?

Dobór konkretnego modelu należy skonsultować z lekarzem prowadzącym lub rehabilitantem, który zajmuje się na co dzień osobą zmagającą się z różnymi dysfunkcjami, uniemożliwiającymi swobodne poruszanie. W naszej ofercie dostępne są wózki manualne, które są zalecane głównie przy tymczasowej niesprawności. Mowa przede wszystkim o doznanych kontuzjach, przebytych zabiegach operacyjnych czy osłabieniu po poważnej chorobie. Tego rodzaju model wymaga od pacjenta użycia siły wszystkich mięśni, co pozwala na stopniowy powrót do sprawności (bez ryzyka zaniku mięśni). Sprzęt należy także dopasować do wzrostu i wagi chorego czy warunków panujących w domu (z uwzględnieniem m.in. wielkości użytkowanych pomieszczeń).

We wspomnianych wyżej sytuacjach, gdy wózek ma być użytkowany wyłącznie przez określony czas, znacznie lepiej zdecydować się na wypożyczenie sprzętu manualnego. W naszej ofercie dostępne są dwa modele z regulowanymi nóżkami i podłokietnikami, które można nabyć w cenie już od 30 złotych za tydzień lub 50 złotych za miesiąc. To niewielka kwota za możliwość odzyskania niezależności przez naszych najbliższych. Serdecznie zapraszamy do kontaktu!

No Comments

Post A Comment