Zakupiliśmy 3 nowe wózki inwalidzkie

Zakupiliśmy 3 nowe wózki inwalidzkie

Stale poszerzamy asortyment naszej wypożyczalni tak by sprostać oczekiwaniom naszych klientów. Jednym z najbardziej popularnych wypożyczanych sprzętów są wózki inwalidzkie (rehabilitacyjne). Na rynku można znaleźć wiele ich rodzajów. Czasem są potrzebne tylko przez określony czas by ułatwić przemieszczanie się a czasem są niezbędnym wyposażeniem w codziennym funkcjonowaniu. Wszystko zależy od indywidualnej sytuacji w jakiej znalazł się Pacjent.

Jaki powinien być dobry wózek inwalidzki (rehabilitacyjny)?

  • Dobry wózek inwalidzki (rehabilitacyjny) powinien być przede wszystkim lekki. Ma to kluczowe znaczenie w codziennej eksploatacji a zwłaszcza przy przemieszczaniu się.
  • Warto również zwrócić uwagę by był łatwy w składaniu, co oznacza także łatwość w transporcie i oszczędność miejsca.
  • Wózek inwalidzki (rehabilitacyjny) powinien być również dopasowany do wagi pacjenta oraz jego schorzenia.
  • Cechą, na którą warto zwrócić uwagę jest też łatwość w obsłudze i wytrzymałość.

Jakie wózki inwalidzkie (rehabilitacyjne) zakupiliśmy?

Wzbogacając zasoby naszej wypożyczalni tym razem zdecydowaliśmy się na zakup trzech wózków inwalidzkich (rehabilitacyjnych) marki Ekon 220.

  • Charakteryzuje je lekka stalowa konstrukcjaMasa wózka Ekon to 15 kg
  • Są wyposażone w odchylane podłokietniki jak również odchylane i wyjmowane podnóżki.
  • Mają solidne koła przednie oraz pneumatyczne koła tylne.
  • Maksymalna masa jego użytkownika to 120 kg.

Wierzymy że odpowiedzą one na potrzeby wielu wypożyczających.

Co daje choremu możliwość poruszania się na wózku inwalidzkim (rehabilitacyjnym)?

Możliwość poruszania się na wózku inwalidzkim (rehabilitacyjnym) to dla wielu chorych przede wszystkim szansa na wyjście z domu i kontakt z innymi ludźmi. Odpowiednio dobrany do indywidualnych potrzeb użytkownika wózek daje większą mobilność, swobodę a tym samym większą samodzielność. Wózki inwalidzkie (rehabilitacyjne) doskonale sprawdzają się zarówno przy niedyspozycjach czasowych (takich jak, np. skomplikowane złamania) jak i jako niezbędne wyposażenie przy trwałych schorzeniach np. niedowładach kończyn dolnych.

Dlaczego warto wypożyczyć wózek właśnie od nas?

Wypożyczalnia Vita powstała przy Specjalistycznym Centrum Rehabilitacji Vita, które od 20 lat pomaga w poprawie jakości życia Pacjentów z różnymi schorzeniami. Wypożyczalnia powstała w odpowiedzi na potrzeby naszych Pacjentów. Dostrzegliśmy potrzebę stworzenia miejsca, w którym Pacjent będzie miał możliwość wypożyczenia profesjonalnego sprzętu a doświadczeni fizjoterapeuci pomogą mu w indywidualnym doborze i dopasowaniu go do jego potrzeb i warunków w jakich mieszka tak by mógł w pełni korzystać z jego możliwości.

Serdecznie zapraszamy!

No Comments

Post A Comment