Lepiej kupić czy wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny?

Lepiej kupić czy wypożyczyć sprzęt rehabilitacyjny?
Wypożyczalnie sprzętu rehabilitacyjnego stają się coraz bardziej popularne. Profesjonalny sprzęt medyczny poprawia codzienną jakość życia zarówno osoby chorej jak i osób zajmujących się nią. Ważne by był odpowiednio dobrany i dopasowany do indywidualnych potrzeb Pacjenta.
Co daje możliwość wypożyczenia sprzętu?
- Przede wszystkim nie wydajesz większej kwoty od razu.
- Nie inwestujesz w sprzęt, który może za jakiś czas okazać się niepotrzebny, zajmować miejsce, zacznie tracić na wartości i trzeba będzie wymyślić co z nim zrobić.
- Wypożyczasz na tyle czasu na ile potrzebujesz – istnieje możliwość wypożyczenia nawet na jeden dzień.
- Masz pewność że sprzęt jest serwisowany i jeśli pojawi się jakikolwiek problem podczas użytkowania – zostanie to możliwie szybko naprawione.
- Fizjoterapeuci dopasują sprzęt do indywidualnych potrzeb
Dlaczego warto wypożyczać sprzęt ze sprawdzonych miejsc?
Jest wiele instytucji, które oferują wypożyczanie sprzętu rehabilitacyjnego, ale nie każda z nich jest w stanie zapewnić odpowiednią jego jakość i zagwarantować profesjonalną obsługę.
Naszą wypożyczalnię stworzyli fizjoterapeuci z wieloletnim doświadczeniem w pracy z Pacjentem, których wiedza umożliwia pomoc w odpowiednim doborze sprzętu do możliwości Pacjenta.
Na co warto zwrócić uwagę?
Sprzęt ułatwiający chód
Jeżeli chcesz wybrać sprzęt, który ma ułatwić chód – ważne by jego użytkownik posiadał umiejętność utrzymania pionowej pozycji ciała bez większych zaburzeń takich jak: utrata równowagi, zawroty głowy czy też bóle mięśni powodujące zmianę pozycji na siedzącą.
Balkonik jest zwykle dobierany w zależności od poczucia ciała Pacjenta oraz jego umiejętności w poruszaniu się. Jeżeli skarży się on na zaburzenia koordynacji, równowagi czy niepewność, warto pomyśleć o wyższym chodziku, który posiada oparcie pod ramiona.
Dopasowanie kul
Kule powinny być dostosowane tak by Pacjent używając ich nie musiał przenosić swego środka ciężkości do przodu i mógł mieć delikatnie ugięte ręce. Jest możliwość chodzenia o jednej lub o dwóch kulach. Warto w tym względzie poradzić się fizjoterapeuty.
Jakie łóżko rehabilitacyjne?
Dobiera się go w zależności od stanu schorzenia Pacjenta. Zalecane jest by łóżko było łamane w 3 miejscach. Dobrze jest jeśli jest wyposażone w poręcz do podciągnięcia się – umożliwia ona zmianę pozycji. Ważna jest stabilność łóżka, jego odpowiednie zabezpieczenie oraz zaciągnięte hamulce.Nie bez znaczenia jest przygotowanie odpowiedniego miejsca, w którym będzie ono stało. Ważne by łóżko było umiejscowione tak by osoba opiekująca się Pacjentem mogła nim swobodnie manewrować. Najważniejsze jest jednak by Pacjent czuł się na nim bezpiecznie i komfortowo.